(044) 289-54-72 Пон - Птн: 9:00 - 18:00 info@nuft.info

Технології рослинних олій, жирових та косметичних продуктів

Спеціальність 181 «Харчові технології»

Переробка насіння олійних культур належить до бюджетоутворювальних галузей аграпромислового сектору з потужним експортним потенціалом. Готовою продукцією галузі є: рослинні олії, майонези та соуси майонезні, маргарини та кондитерські жири, тверде мило, гліцерин

Виробництво парфумерно-косметичної продукції є одним із перспективних сегментів економіки. Виробництво косметичної продукції в Україні стрімко набирає темпів. Для стрімкого розвитку галузі вкрай необхідні освічені, висококваліфіковані фахівці.

Підготовка фахівців у галузі знань 18 «Виробництво та технології» освітнього ступеня «Магістр» за спеціальністю 181 «Харчові технології» та професійним спрямуванням «Технології рослинних олій, жирових та косметичних продуктів»
 
Ступені освітиФорма навчанняТермін навчання
Магістр  денна, заочна
1,5 роки

Вступ на заочну форму під час зимової вступної кампанії

Особи, які здобули за спорідненою спеціальністю:

  • ступінь Бакалавра
  • освітньо-кваліфікаційний рівень Спеціаліста

приймаються на навчання за результатами вступного іспиту та фахового випробування:

Вступний іспит Іноземна мова
Фаховий іспит Харчові технології та інженерія

Особи, які здобули за іншою спеціальністю:

  • освітньо-кваліфікаційний рівень Спеціаліста
  • ступінь Магістра
  • та студенти НУХТ, які не менше одного року здобувають ступінь Магістра за іншою спеціальністю

приймаються на навчання за результатами вступного іспиту, додаткового вступного іспиту та фахового випробування:

Вступний іспит Іноземна мова
Додатковий вступний іспит  
Фаховий іспит Харчові технології та інженерія
Ступені
освіти
Форма
навчання
Ліцензовані
обсяги
прийому
Обсяг
державного
замовлення
Вартість
навчання
за рік
Магістр Денна 20 00 16 700 грн.
Заочна 20 00 9 600 грн.
ННІ ХТ банер

Спеціалізація охоплює технологію зберігання, підготовки, видобування рослинних олій, білків та ефірних олій, рафінацію і модифікування олій та жирів, технологію функціональних жирових продуктів, жирових продуктів технічного призначення, поверхнево-активних речовин харчового і технічного призначення та композицій на їх основі, технохімічний контроль сировини, технологічних процесів та готової продукції. А також виробництво парфумерних продуктів, косметичних засобів для догляду за шкірою, декоративної косметики, мийних засобів для шкіри, волосся тощо.

Студенти набувають практичних навичок на передових підприємствах олійно-жирової та косметичної галузей.

Ключовою перевагою фахівців за спеціалізацією «Технології рослинних олій, жирових та косметичних продуктів» є можливість отримання:

  • занять у формі семінарів, ділових і рольових ігор, розв’язання ситуаційних завдань, презентацій, а також лабораторні заняття на сучасних приладах і установках;
  • умов для формування успішної кар’єри у сфері видобутку, рафінування, модифікування рослинних олій, виробництва жирової продукції, мийних засобів, парфумерних рідин та косметології;
  • практичних навичок із виробництва та контролю якості рослинних олій, жирових продуктів і косметичних засобів;
  • знань сучасних вимог до сировини, її складу, функціональних та технологічних властивостей;
  • знань із дерматології, технології косметичних засобів, організації виробництва та маркетингу косметичних засобів.

Високий рівень підготовки дає змогу нашим випускникам успішно працювати на посадах керівника підприємства, головного інженера, головного технолога, начальника зміни, цеху, завідувача лабораторії, технолога цеху, майстра, інженера-хіміка. Випускники працюють на олійно-пресових, олійно-екстракційних, маргаринових, миловарних заводах та підприємствах із виробництва косметичних засобів України і за її межами, в країнах Європи, Індонезії, Китаї, США.

Зверніть увагу!

На кафедрі технології жирів та парфумерно-косметичних продуктів започаткована сертифікатна програма «Косметологія». Слухачі програми опановують складання рецептур косметичних засобів, вивчають роль окремих інгредієнтів, мають можливість виготовити власні зразки декоративної та доглядової косметики і протестувати їх in-vivo та одержати сертифікати міжнародного зразка.