Н У Х Т

Декан факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу ім. проф. В. Ф. Доценка

Віта Валентинівна Цирульнікова
Віта Валентинівна Цирульнікова
доцент, кандидат технічних наук

Факультет готельно-ресторанного та туристичного бізнесу запрошує на навчання енергійних, цілеспрямованих, комунікабельних людей, бажаючих опанувати престижні спеціальності сьогодення і стати фахівцями з готельно-ресторанної справи та туризму.

Готельно-ресторанний і туристичний бізнес завжди асоціюється з приємним відпочинком та новими враженнями, а сама сфера гостинності – одна з найприбутковіших у світі.

Факультет готельно-ресторанного та туристичного бізнесу – структурний підрозділ Національного університету харчових технологій, відомий у вітчизняному і міжнародному освітньому просторі якісною сучасною підготовкою висококваліфікованих фахівців для індустрії гостинності.

Історія факультету бере початок у 2004 році з підготовки бакалаврів професійного спрямування «Технології в ресторанному господарстві», у 2007 році започатковано навчання за спеціальністю Готельно-ресторанна справа, 2011 році – «Туризм». У 2020 році здобути вищу освіту за цими спеціальностями можна на бакалаврському та магістерському рівнях. Професійна підготовка за бакалаврськими програмами «Готельно-ресторанна справа» і «Туризм» здійснюється англійською мовою. Партнерами освітніх програм є провідні вітчизняні та міжнародні готельні, ресторанні й туристичні підприємства.

Факультет сьогодні – це понад 2000 студентів денної та заочної форм навчання, 85 науково-педагогічних працівників, 90 % яких мають наукові ступені та вчені звання, аспіранти, докторанти. У складі факультету функціонують 3 випускові кафедри – готельно-ресторанної справи, туристичного та готельного бізнесу, технології ресторанної і аюрведичної продукції; і одна загальноосвітня кафедра іноземних мов професійного спрямування.

Випускова кафедра технології ресторанної і аюрведичної продукції здійснює підготовку бакалаврів і магістрів за освітніми програмами спеціальності 181 «Харчові технології».

Випускова кафедра готельно-ресторанної справи здійснює підготовку бакалаврів і магістрів за освітніми програмами спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа».

Випускова кафедра туристичного та готельного бізнесу здійснює підготовку бакалаврів і магістрів за освітніми програмами спеціальності 242 «Туризм».

Навчання на факультеті готельно-ресторанного та туристичного бізнесу – це:

- закріплення теоретичних знань та набуття практичних навиків в інноваційно обладнаних аудиторіях: лабораторії організації ресторанного обслуговування, лабораторіях технології ресторанної продукції, лабораторії обслуговування у готельних підприємствах, лабораторії барної справи та роботи сомельє, науково-дослідній міні-броварні, комп’ютерному класі з сучасними програмними продуктами для управління готельно-ресторанним та туристичним бізнесом,

виїзні заняття в умовах кращих готелів, ресторанів та туристичних агенцій м. Києва,

лекторії, майстер-класи, воркшопи, професійні конкурси від фахівців України і світу з кулінарного та кондитерського мистецтва, інноваційних ресторанних, готельних, туристичних технологій,

навчання за бакалаврськими програмами «Готельно-ресторанна справа» і «Туризм» англійською мовою,

- поглиблене вивчення здобувачами двох іноземних мов на вибір (англійська, французька, німецька),

дуальна освіта – навчання і стажування у топових підприємствах індустрії гостинності,

- участь у програмах студентських обмінів, міжнародних і всеукраїнських конференціях, олімпіадах, виставках, майстер-класах, наукових форумах, присвячених розвитку індустрії гостинності.

Можливості для практичної підготовки – найкращі підприємства індустрії гостинності:

  • готельні підприємства міжнародних мереж: «Hilton Kyiv», «InterContinental Kyiv», «Radisson Blu Hotel», «Хаятт Рідженсі Київ», «Rixos-Prykarpattya»
  • вітчизняні готельні підприємства: «Fairmont Grand Hotel Kyiv», «Premier Palace Hotel», «Reikartz Hotel Group», «President Hotel», «Alfavito»
  • мережі ресторанів «La Famiglia», «Наша Карта» Миколи Тищенка, «TARANTINO family», «Gastro family» Дмитра Борисова, кейтерингові компанії
  • туристичні агенції «TPG», «TUI», «Join Up», «Світ Мандрів»
  • аюрведичні та оздоровчі центри.

З 2017 року практична підготовка здобувачів бакалаврського рівня вищої освіти проходить на базі підприємств готельно-ресторанного господарства Болгарії.

Факультет активно бере участь у різноманітних міжнародних освітніх та наукових проектах для забезпечення академічної мобільності учасників освітнього процесу. Науково-педагогічні співробітники стажувалися у закладах вищої освіти Швейцарії, Фінляндії, Німеччини, Словаччини, Польщі, Болгарії. У березні 2020 року було підписано Меморандум про взаєморозуміння із закладами вищої освіти, що входять до Швейцарської освітньої групи (SEG), що передбачає розширення освітніх та академічних можливостей для здобувачів вищої освіти і науково-педагогічних працівників кафедри готельно-ресторанної справи.

Успішне навчання, плідну наукову роботу здобувачі вищої освіти вдало поєднують з активною участю у масштабних факультетських та університетських заходах, спортивних змаганнях міського, державного та міжнародного рівня, таких як: Всесвітній день туризму, День першокурсника, День факультету, Фестиваль української пісні, КВН, Міс та Містер НУХТ, Кубок Ректора з футзалу, тощо.

В інфраструктурі університету є гуртожитки, поруч з якими знаходиться сучасний спортивний комплекс з басейном і тренажерними залами, що робить студентське життя ще цікавішим.

За відмінне навчання, особливі успіхи в науковій роботі, активну участь у громадському житті факультету і університету здобувачів вищої освіти відзначають академічними стипендіями Президента України, Верховної Ради України, Подяками Ректора та іншими нагородами.

Гордість факультету – це студенти і успішні випускники, які працюють у кращих закладах індустрії гостинності на керівних посадах – директор готелю, ресторану або туристичної агенції, топ-менеджер закладу готельно-ресторанного господарства, готельєр, ресторатор, завідувач виробництва ресторанного підприємства, головний технолог, бренд-шеф, шеф-кухар, шеф-кондитер, шеф-бармен, шоколатьє, бариста, спеціаліст зі створення і впровадження страв авторської кухні, фахівець з гостинності, туристичної обслуговування, санаторно-курортної справи, розвитку гастрономічного, винного та міжнародного туризму, туризмознавець.

Факультет готельно-ресторанного та туристичного бізнесу орієнтується на новітні методики навчання та розширює зв’язки зі стейкхолдерами готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, створюючи умови для професійного, творчого та особистісного зростання здобувачів вищої освіти, виховуючи лідерів-новаторів для індустрії гостинності!

Запрошуємо випускників шкіл та коледжів стати студентами факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу!

Долучайтесь до наших факультетських каналів комунікації:

www.grtb.com.ua
facebook.com/hrtb.official
instagram.com/hrtb_official
You-tube Факультет ГРТБ
TikTok hrtb_nuft

image

Остання зміна: 21 січня 2022