Н У Х Т

Вступ - 2023

У 2022 році через війну ДПА, ЗНО та вступні іспити в Україні скасували. Натомість випускники складали національний мультипредметний тест, а бакалаври, які надходили на магістратуру – магістерський комплексний тест.

Національний мультипредметний тест є різновидом зовнішнього незалежного оцінювання, який проводився в тимчасових екзаменаційних центрах у комп’ютерному форматі та охоплював питання з декількох предметів. Цей тест став головною новацією та однією з передумов успішної вступної кампанії 2022 року під час воєнного стану.

У 2023 році міністерство освіти і науки України розглядає можливість проведення удосконаленого національного мультипредметного тесту (НМТ) і для цього ініціювало підготовку спеціального законопроєкту.
Документом передбачається внесення змін до законів України «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту» та «Про повну загальну середню освіту», які врегульовують питання завершення навчального року в системі загальної середньої освіти та проведення вступної кампанії до закладів вищої і фахової передвищої освіти (детальніше).

Деталі будуть оприлюднені у відповідному Порядку прийому, який затвердить МОН після ухвалення цього закону Верховною Радою.

Слідкуйте за інформацією на сайті МОН.

Для допомоги випускникам у складанні в майбутньому МНТ, сайт ЗНО-ОНЛАЙН пропонує абітурієнтам скористатися новим сервісом з підготовки до тестування.

20 січня у МОН представили модель вступу 2023 до закладів вищої освіти.

Попередня інформація про НМТ-2023

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет про вступну кампанію 2023 року

 

23 січн

Про НМТ, ЄВІ та ТЗНК (з сайту "Українська правда" від 27 січня)

«НМТ-2023: ви запитуєте — ми відповідаємо» - від команди Українського центру оцінювання якості освіти (від 8 лютого)